Hazır Web Paketleri Satın Almak Ne Kadar Doğru?

  • 16 Kasım 2016
  • Blog
Yorum Yok

Adana’da bir çok web firması “web paketleri” adı altında kullanıcının anlamayacağı içerikler ile bilgilendirip bizlere göre işe yaramayan paketlerin satışlarını yapmaktadırlar. Peki bu etik olarak ne kadar doğru ? Bizce kesinlikle doğru değil. Çünkü hazır web paketi dediğimiz şey daha sonradan revizelenemeyen internet sitelerinin satışıdır. Yani kullanıcı bütçesi sebebiyle düşük ücreti paketi cazip bulacaktır fakat daha sonra sadece logoyu değiştirebileceğini gördükten sonra bir üst paketi alıp kendi belirlediği bütçenin üstüne çıkacaktır. Buda etik olmayan bir tutumdur. 

hazir-web-paketleri

Bir Adana web tasarım firması sizlerin isteklerini bilmeden web sitesinde fiyat veriyorsa tamamen ticari amaçı olup sizlerin çözüm ortaklığını yapamayacağını belirtmektedir. DijitalGO olarak web sitemizde kesinlikle fiyat belirtemiyoruz. Bakın belirtmiyoruz değil, belirtemiyoruz. Sebebi ise sizlerin ne istediğini ve nasıl bir çözüm üretmemiz gerekeceğini bilmememiz. Buna bağlı olarak sitemizde x paket 200 TL y paket 750 TL gibi bir sunum yapamıyoruz. Sizler için neyin gerekli olduğunu bilmemiz için sizlerle iletişim haline geçip isteklerinizi ve işinizi dinlemeliyiz. Ayrıca sadece internet sitesinin yetmeyeceğini belirtip sizleri SEO (Search Engine Optimization) konusunda bilgilendirmemiz gerekmektedir. Çünkü insanların ziyaret etmediği bir internet sitenini ne kadar güzel olduğu kimin umrunda?

Adana merkezli çalışan ve Adana'nın ilk SEO ajansı olan DijitalGO, sayısız referansıyla şirketinizin çözüm ortağı olmaktadır.